top of page

המצב הפיזי שלך


היכן למדוט


בחר מקום שקט, בביתך או בחוץ. לצורך תרגול מדיטציה יומי קבוע, כדאי לבחור מקום שאינך משתמש בו בדרך כלל למטרות אחרות. תגיד לעצמך שהדבר היחיד שתעשה, כאשר אתה יושב במקום זה, הוא למדוט. אתה תתחיל לפתח אסוציאציות נינוחות בכל פעם שתשב במקום הזה. הוא יהפוך להיות המקום המיוחד שלך להתיישב ולהיות שקט. כדי להפוך את המקום למרגיע אף יותר, נסה לשמור על האזור סביבו נקי ומסודר ככל הניתן.


מתי למדוט

בחר עיתוי טוב למדוט. מוקדם בבוקר, מייד אחרי שאתה מתעורר ורוחץ את הפנים, הוא לרוב הזמן הטוב ביותר. בזמן זה, הגוף קיבל מנוחה והתודעה עדיין אינה עמוסה עם הנושאים השונים העולים במהלך היום. הערב הוא גם זמן טוב לתרגל בו, לאחר שנחת מעט מעבודות היום. מייד לפני שאתה שוכב לישון אינו הזמן הטוב ביותר למדוט, מכיוון התודעה תגיד לעצמה, "ברגע שזה יגמר, אני הולכת לישון." אתה תתחיל לקשר בין תרגול המדיטציה ושינה, והראש שלך יתחיל לחפש את הכרית ברגע שתעצום את העיניים כדי לתרגל.


אם יש לך קושי להירדם, אתה בהחלט יכול למדוט בזמן שאתה שוכב במיטה, מכיוון שמדיטציה היא תחליף טוב לשינה. פעמים רבות היא יכולה להיות יותר מרעננת מאשר שינה, מכיוון שהמדיטציה עשויה למוסס מתחים מנטליים וגופניים טוב יותר מאשר שינה. בנוסף, מדיטציה יכולה להרגיע אותך מספיק כדי שדאגותיך לא ירוקנו את האנרגיה שלך או יגרמו לך להישאר ער. אבל ודא שאתה משאיר זמן אחר ביום כדי למדוט, בנוסף לתרגול המדיטציה כתחליף לשינה, כדי שלא תקשר תמיד בין המדיטציה לשינה. אתה מעוניין לפתח את המדיטציה כתרגול בלהישאר ערני.


בנוסף, זה לא חכם, בדרך כלל, לקבוע את תרגול המדיטציה הקבוע שלך בדיוק לאחר ארוחה גדולה. גופך ינתב את הדם מטה, אל מערכת העיכול, וזה יגרום לך להיות ישנוני.


צמצום הפרעות

אם אתה גר עם אנשים אחרים, תגיד להם שאינך מעוניין שיפריעו לך אלא אם כן מדובר במקרה חרום רציני. אתה לוקח קצת זמן לעצמך, כדי להפוך להיות אדם שקל יותר לחיות אתו. אם אתה האדם המבוגר היחיד בבית, ואתה חי עם ילדים המתייחסים לכל דבר כמקרה חירום, בחר זמן בו הילדים ישנים. אם אתה חי עם ילדים בוגרים יותר, הסבר להם שאתה מתכוון למדוט למשך x זמן ושאתה זקוק לפרטיות במשך הזמן הזה. אם הם מפריעים לך עם עניין שאינו מקרה חירום, תסביר להם בשקט שאתה מתרגל מדיטציה ושתדבר איתם כאשר אתה מסיים. אם הילדים רוצים למדוט ביחד איתך, הזמן אותם, אך בסס מספר חוקים בקשר להתנהגות שלהם, כדי שלא יפריעו לזמן שלך להיות שקט. כבה את המכשיר הסלולרי שלך, ומכשירים אחרים היכולים להפריע למדיטציה.


השתמש בשעון או בטיימר כדי לתזמן את המדיטציה שלך. בהתחלה, 20 דקות בדרך כלל יספיקו, מכיוון שזה נותן לך מספיק זמן להירגע אבל זה לא יותר מדי זמן כדי להתחיל להשתעמם או להרגיש מתוסכל אם הדברים אינם מתקדמים לטובה. כאשר תשפר את המיומנות שלך בתרגול המדיטציה, תוכל להגדיל בהדרגה את זמן התרגול שלך במקטעים של 5 עד 10 דקות בכל פעם. לאחר שאתה מכוון את הטיימר שלך, שים אותו מאחוריך, או בצד, כדי שלא תראה אותו בזמן שאתה בתנוחת המדיטציה שלך. זה יעזור לך להימנע מהפיתוי להציץ בו, ולהפוך את תרגול המדיטציה שלך לתרגיל של התבוננות בשעון.


אם יש לך כלב בבית, השאר אותו בחדר אחר וסגור את הדלת. אם הוא מתחיל לילל ולשרוט את הדלת, הכנס אותו אל החדר שאתה מתרגל בו, אבל היה החלטי עם עצמך וקבל החלטה לא להגיב אם הכלב בא אליך כדי לקבל תשומת לב. רוב הכלבים, לאחר מספר ימים, יבינו שכאשר אתה יושב במקום זה עם עיניים סגורות, אינך מתכוון להגיב להם. יכול להיות שהכלב פשוט ישכב וינוח לצידך. לעומת זאת, אם הוא לא מבין את המסר, החזר אותו שוב לחדר האחר. חתולים הם בדרך כלל פחות בעייתיים במובן הזה, אבל אם יש לך חתול שרעב לתשומת לב, התייחס אליו כפי שהיית מתייחס לכלב.


bottom of page