סדנת המיינדפולנס היא דרך מצויינת להחשף לעולם של תרגול המדיטציה, בסיס טוב ממנו אפשר לצמוח הלאה. התרגומים המוצעים כאן הם בעצם אוסף של הוראות והנחיות. הם מיועדות לתלמידים המעוניינים להעמיק את האימון שלהם וגם להבין יותר לגבי המסורת ממנה תרגול המיינדפולנס הגיע, המסורת הבודהיסטית. אל תתנו לתווית "בודהיזם" להרתיע אותכם, מדובר על שיטת תרגול אנושית אוניברסלית, שנותנת לאימון התודעה חשיבות עליונה וחושפת בפנינו דרכים לטפח רווחה וחופש פנימי עמוק ויציב. אני מקווה שתוכלו להפיק תועלת בעזרת תרגומים אלו.

טאניסארו בהיקהו עומד בראש מנזר היער מטה (Metta Forest Monestary) ומוכר כמתרגם של כתבים בודהיסטים רבים, אליהם ניתן לגשת באתר - Access To Insight. מלבד מעבודתו כראש המנזר הוא עוסק בעיקר בכתיבה ולימוד מדיטציה.

טאניסארו הוא נזיר בודהיסטי ולכן, באופן טבעי, המונחים והדוגמאות בהם הוא נעזר הם מעולם התוכן הבודהיסטי המסורתי. למרות זאת, בדבריו ישנה חכמה אנושית המתאימה לכל אדם, לא משנה מהיכן הוא מגיע או לאיזה זרם דתי או פוליטי הוא משייך את עצמו. דבריו מכוונים למכנה המשותף של כולנו כבני אנוש: אל הרצון לחיות חיים שמחים וחופשיים יותר, ולדרכים בעזרתן אנו יכולים לעשות זאת.

אג'אן צ'ה היה נזיר בודהיסטי ממסורת היער התאילנדית ומורה מוערך ומשפיע. מלבד היותו מורה אהוב בארץ לידתו, תאילנד, הוא שיחק תפקיד חשוב בהפצת הבודהיזם במערב ובמיוחד הפצת זרם הטהרוואדה. בתי ספר ומנזרים בהשראתו הוקמו באנגליה, מדינות אירופאיות נוספות ובארה'ב. שיחות הדהמה שלנו הוקלטו על ידי תלמידיו ותורגמו לשפות רבות.

 

אג'אן צ'ן העביר את הדהמה בצורה פשוטה וקלה להבנה, מבלי לוותר על עומק הדברים והרבדים הרבים של הלימוד. הקטעים הקצרים שמובאים כאן מבוססים על תרגומים מספריו של טאניסארו בהיקהו - In Simple Terms, It's Like This.  

אג'אן פואנג ג'וקיטו היה נזיר בודהיסטי ממסורת היער התאילנדית, תלמידו של אג'אן לי דהמהדהארו. טאניסארו בהיקהו היה אחד מתלמידיו.

 

אג'אן פואנג לימד את הדהמה בצורה פשוטה, ישירה וקלה להבנה - עם זאת דברי הלימוד שלו מצביעים על תובנות עמוקות ועדינות בנוגע למיומנות של תרגול מדיטציה. ובעיקר, על הדגש הגדול והבלתי מתפשר שלו בנוגע לתרגול בעזרת הנשימה והפניית תשומת הלב אל המודעות עצמה, כדי לעורר תובנות.

 

בחרתי לתרגם חלקים מדברי הלימוד שלו מפני שהם יכולים לעזור לקורא לקבל תחושה ישירה לגבי כיצד תרגול של דהמה מרגיש, כאשר מיישמים אותו בחיי היום יום בצורה פשוטה ובלתי מתפשרת. הקטעים הקצרים שמובאים כאן מבוססים על תרגומים מספרו של טאניסארו בהיקהו - Awareness Itself 

הצטרפות לרשימת התפוצה - מאמרים, כתבות ועדכונים לגבי סדנאות ומפגשים