שלום. אני דוד, בן 36, נשוי ואב לתינוק קטן וחמוד. אני גר בחיפה ועובד כפיזיותרפיסט וכמדריך מיינדפולנס. חשבתי לספר לכם מעט על עצמי, כיצד הגעתי לתרגל מיינדפולנס ואיך התרגול השפיע על חיי.

 

למרות שכבר התנסיתי בשיטות שונות של מדיטציה שנים לפני כן, ההיכרות המשמעותית הראשונה שלי עם תרגול של מיינדפולנס הגיעה כשלקחתי את עצתו של חבר ונרשמתי לקורס הויפאסנה הראשון שלי. תרגול אינטנסיבי של מדיטציה שדרש ממני לפגוש פנים מול פנים, קשיים פנימיים מהם השתדלתי לברוח במשך שנים. זאת הייתה חוויה מטלטלת, קשה ועם זאת, מאוד משמעותית. בעזרת התרגול, הופיע מרחב חדש. התגובות שלי כלפי מחשבות, רגשות ותחושות גוף השתנו מהיסוד, הרגשתי שיש כאן משהו יקר ערך שכדאי לי להמשיך ולחקור. כמה חודשים לאחר מכן, השתתפתי בקורס נוסף, הפעם בנוכחות מורה תומך וקשוב, עם שנים רבות של ניסיון. 

 

בשנים שלאחר מכן השתתפתי בקורסים רבים והעולם הפנימי שלי התחיל להשתנות בהדרגה. במקום להגיב בצורה אוטומטית לדחפים, חששות, כעסים ודפוסי חשיבה שליליים, יכולת הבחירה שלי גדלה. שינוי מהותי התרחש בחיי.

 

לפני מספר שנים, בחרתי לצאת לטיול ארוך במזרח במהלכו הקדשתי את רוב זמני לתרגול מתמשך של ויפאסנה ויוגה. במרכזי מדיטציה, במנזרים, עם מורים שונים אך בעיקר לבדי. כשחזרתי החלטתי שאני מעוניין לחלוק את תרגול המיינדפולנס עם אנשים אחרים ומאז אני כותב, מרצה ומלמד מיינדפולנס במסגרות שונות. בהן: מרכז CBT, מכבי שירותי בריאות והמרכז הרפואי בני ציון. 

אני מאמין שכל אחד מאיתנו יכול ללמוד כיצד לטפח תחושה פנימית של שמחה, רווחה ויציבות. אושר פנימי, למרות הקשיים הבלתי נמנעים שהחיים שלנו מזמנים. אם אתם מעוניינים ללמוד כיצד להיעזר במדיטציית מיינדפולנס כדי לעשות זאת, סדנת המיינדפולנס להפחתת לחצים (MBSR) היא דרך מצוינת להתחיל.

 

אני מזמין אתכם ליצור קשר.

דוד

  • 2013 - תואר ראשון בפיזיותרפיה, BPT, אוניברסיטת חיפה.

  • 2017 בוגר התוכנית להכשרת מורי מיינדפולנס בשיטת MBSR, מכון מודע, המרכז הבינתחומי הרצליה.

  • 2019 - בוגר סדנת מיינדפולנס להפחתת כאבים למנחי MBSR/MBCT - מטעם ארגון Breathworks, מנצ'סטר אנגליה.

  •  2019 - מדריך מיינדפולנס בשיטת MBSR, מטעם מרכז CBT, מכון מודע ומכבי שירותי בריאות

  • Facebook Social Icon